top of page
Ara
  • Ceyda Tavukçular

YENİ AY ~ BALIK BURCU

Güncelleme tarihi: 11 Mar 2022

Kalbimizle bağlantı kurduğumuzda hissettiğimiz her şey gerçektir. Bazen acı sandığımız korku, heyecan sandığımız mutluluk olabilir. Zihnimizin oyunlarıyla hissettiğimizi sandığımızda değil, ruhumuzun bize seslendiğini duyduğumuzda gerçeği anlarız.


Hayal ile gerçeğin birbirine girdiği zamanlarda, ulaştığımız kendi gücümüz bizi bambaşka bir boyuta taşır. Dahası, bu yükselmeyi kendi farkındalığımız dışında hiç birşey ile yapamayız.


Kalp, hep seslenir. Duymazsak bedenimizi dürter. Rahatsız olduğu şeyi dışarı atmak için binbir yol dener. İyileşmemiz, her anlamda içimizi karıştıran ne varsa, onun gitmesine izin vermekle başlar. Bir kez gereksiz olanı dışarı attığımızda, varolmamız daha anlamlı hale gelir. O an ki; gereksiz tutunduklarımızı bıraktığımızda ışığımız göz kamaştırır. Parlamamıza engel olan her şeye sıkı sıkı tutunmanın bize aslında varolan gücümüzü unutturduğunu farkederiz. Geldiğimiz yeri tekrar hatırlarız.


Neden buradayız? Nasıl bir yoldan gitmek istiyoruz? Gitmemize engel olanları niye yarattık? Hayatımızın tüm unsurlarını biz yaratırız, rehberimiz olan ruhumuzu duymak da yaratım gücümüzü kendi gerçeğimize dönüştürmeye yarar.


O en parlak, en saf, en yüksek sevgiden buraya düşen yıldızlar olduğumuzu ve birbirimizden ayrılamaz parçalar halinde bu dünyayı deneyimlediğimizi anlarız.


Bu noktadan yarattığımız her şey şifaya, her şey sevgiye dönüşür. Hem kendimize hem hepimize hem dünyaya. Ayrılamaz parçaların iyileşmesi için, sağlam adımlar atma zamanı. Sürüklenen, peşimizden gelen, yarım kalan ne varsa; ya hadi deyip sonuca taşıyoruz ya da artık bırakıyoruz. Arafta devam etmek yerine hayatlarımızın sorumluluğunu alıyoruz. Gücümüz iyileşmeye fazlasıyla yeter.


Kalbimizin sesini duyduğumuz yerden yukarı çıkarız. Ancak köklendiğimiz kadar sağlamız. Yere sapasağlam basınca en yükseğe uçarız 🤍


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page