top of page
Ara
  • ceydatav

DOLUNAY ~ BASAK BURCU

Ne erken oluyor, ne de geç. Olması gerektiği gibi, en iyi zamanlamayla, neye hizmet etmesi gerekiyorsa o yönden akıyor hayat. Kontrol edemediğimizi anladıkça rahatlıyor akışı.


O akarken, bize bizi hatırlatıyor hep. Sadece uygun bulduklarımızı oldurmak için mi çabalıyoruz yoksa hayal ettiğimizin peşinden mi gidiyoruz? Sahi neydi o kendimiz için hayal ettiğimiz hayat? Yaratıcılığımız kapana mı kısıldı zihnimizin içinde? Artık hayal etmeyi bile bıraktık mı yoksa?

O akarken sesini duyabilirsek suyun, belki bir balık kadar özgürce hissedebiliriz gerçekte ne olduğumuzu. Belki kendi özgünlüğümüzü sıkıştırmadan ortaya koyabiliriz. Kurallara, detaylara, yargılara teslim olmadan daha rahat, daha keyifli yaşamlar yaratabiliriz. İlla bu yol doğru diye tutturmadan, o anda olanın hediyesini görebiliriz. Yapabildiklerimiz yeterince iyi değildir demeyip, elimizden gelenin mükemmelliğinin tadına varırız. ‘Balık’ yaratıcılığını ‘Başak’ becerisiyle harmanlayıp rüyaları gerçekliğe getiririz belki. Hayalleri gerçek yapmak için ihtiyacımız olan toprağa, hayalgücümüzle su veririz.

Bu yaşadığımız, astrolojik yeni yılın başlamasından önceki son dolunay. Bu döngü için dileklerimize engel olan ne varsa bırakma fırsatı demek. Bahar öncesi kışın bütün rehaveti ve gereklilik yüzünden bizi sıkıştıranları gökyüzüne uğurlayıp, çiçekleri karşılamak üzere toprağa basma zamanı.

Hayalgücümüzün sınırsızlığında kaybolmaya izin verdikçe, dünya en büyük oyun alanımız olur. Tıpkı çocukluğumuzdaki gibi.

Nasıl özgürlüğümüzü kafamızın içinden kalbimize taşımak ve genişletmek bizim elimizdeyse, ruhumuza ve bedenimize şifayı getirmek, hayatımızı dönüştürmek de öyle elimizde. Yeterk ki o akan suyun sesini duyup, oyunumuza devam edelim 🤍


#dolunay #basakburcu

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page